9 stycznia 2013

Illuminati - tajemnica przemysłu muzycznego

Grafika: Anna Tworek

Autor: Agnieszka Kwak


W Internecie pojawia się mnóstwo artykułów na różne tematy: ktoś zabił drugiego człowieka, ktoś obrabował bank, ktoś popełnił samobójstwo. Dla wielu tego typu lektura jest porywająca, intrygująca.  Jednak czy Ty, obywatelu Rzeczypospolitej Polskiej, słyszałeś o organizacji o nazwie Illuminati, która działa m.in. w przemyśle muzycznym? Niestety w mediach nic o niej nie usłyszysz, bo jest to bardzo niewygodna sprawa dla wielu artystów współczesnego świata. Lady Gaga, Katy Pery, Rihanna, Madonna – to tylko garstka ludzi, która wpadła w sidła Illuminati, która padła tak naprawdę jej ofiarą


Illuminati to jedna z najbardziej tajemniczych organizacji na świecie, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Jej przedstawiciele to bardzo inteligentni ludzie, ale nie są wiernymi kibicami Realu Madryt  czy prostymi ludźmi z Chicago. To ludzie, którzy chcą utworzyć swój własny porządek świata, w którym człowiek będzie sterowany, manipulowany, bez własnego zdania i właściwie bez celu życia. Nie do pomyślenia, prawda? A jednak. Głównym obszarem działania Illuminati jest przemysł muzyczny, ale także inne sfery naszego życia  poprzez które najłatwiej dotrzeć do zwykłego Kowalskiego czy innego szarego zjadacza chleba. Pragną podporządkować sobie ludzi i wykorzystywać ich do własnych celów.Ktoś może zadać pytanie: dlaczego akurat przemysł muzyczny? Bo przez muzykę można wpłynąć na jednostkę najłatwiej. Osobiście nie znam człowieka, który nie lubi zrelaksować się przy dźwiękach ulubionej piosenki czy potańczyć w gronie najbliższych przyjaciół. Ponadto muzyka aktywuje praktycznie każdą część naszego mózgu, wywołuje radość, pobudzając hormony szczęścia.  Muzyka towarzyszy nam na co dzień. W radiu słyszymy różne utwory. Najczęstszym ich tematem jest nieszczęśliwa miłość, zdrada. O tym śpiewają także znane na całym świecie artystki typu Rihanna, Lady Gaga… Jednak to tylko przykrywka, bo niestety one, a także ich wiele koleżanek i kolegów z branży wpadło w chciwe ręce Illuminati. Produkują muzykę, która wpada w ucho, mają miliony na kontach bankowych, ale są tylko marionetkami kierowanymi przez członków tajemniczej instytucji. Ta organizacja może zrobić z Ciebie bożyszcza tłumów w zamian za to, że w swoich utworach będziesz umieszczał znaki wpływające na ludzki mózg. Jeśli się nie zgodzisz lub wyjawisz cokolwiek innym zniszczą Cię, zamordują. Tak zakończyło się życie Michaela Jacksona, Tupaca czy Boba Marleya. Ci ludzie kochali muzykę, chcieli przekazywać poprzez nią swoje emocje światu. Myśleli, że oferta organizacji to dla nich wielka szansa na karierę, sławę, pieniądze. Kiedy zorientowali się czym tak naprawdę to wszystko jest i chcieli się wycofać było już za późno.  

Fot. Piotr Mrugała

Wspominałam wcześniej o znakach. Pojawiają się one w różnych sferach życia a ich celem jest oddziaływanie na naszą psychikę. Najczęściej wykorzystywana jest piramida w środku, której znajduje się oko. Wywodzi się to z wiary Illuminati w boga słońca, zapoczątkowanej w Egipcie. Ten symbol można łatwo dostrzec na amerykańskim dolarze.  Warto wspomnieć także o motylu – znaku New Age. Najłatwiej jest go ukryć w teledysku, czy w reklamie. Przecież nikt nie pomyśli, ze taki mały motylek może oznaczać, aż coś tak złego.  Bardzo często wykorzystywany jest także krzyż – symbol męki Pańskiej, który artyści umieszczają w swoich teledyskach. Przykładów nie trzeba daleko szukać, utwór Lady Gagi „Alejandro”. W pewnym momencie pojawia się krzyż, czarny, umieszczony w tle. Początkowo niezauważalny, ale kiedy wpatrzymy się głębiej dostrzegamy go. Po co w teledysku nie dotyczącym chrześcijaństwa najważniejszy symbol tej religii? Przypadek, prowokacja, czy po prostu znak umieszczony przez Illuminati? Zresztą w tym utworze od razu rzuca się w oczy inna rzecz. Artystka ubrana jest w strój zakonnicy i wkłada sobie do ust różaniec. Kolejny przypadek? Czy celowe działanie, bowiem Illuminati oddaje cześć szatanowi i chce bezcześcić znaki chrześcijaństwa. Lady Gaga w każdym prawie utworze zakrywa sobie lewe oko. Jej kontrowersyjne stroje również dają wiele do myślenia. Bardzo często na głowie artystki widnieją rogi (kolejny symbol Illuminati), do ubrania przypięte ma motyle, w teledyskach występuje szachownica. A Madonna? Jej pseudonim artystyczny, z czym się kojarzy? Przypadkiem nie z określeniem Matki Boskiej? Do tego korona cierniowa w teledysku „Girl gone wild”, bezpośrednie zwroty do Boga z prośbą o wybaczenie. Na tym świecie wszystko jest możliwe, ale czy takie przypadki mogą się zdarzać? 


Illuminati to organizacja, która czai się na człowieka na każdym kroku. Trzeba być bardzo ostrożnym aby nie wpaść w jej sidła i nie poddać się ich działaniu, które zgubi każdego człowieka. Ci, którzy się o tym przekonali już nie żyją…  A Ty Polaku, siedzący na fotelu z puszką piwa czy innego trunku, oglądając teledyski Rihanny czy Beyonce, zachwycając się ich śpiewem i wyglądem nie wydaje Ci się, że tylko zbierasz pieniądze na ich konta, pomagając w rozwoju Illuminati? Czy nie czujesz się za to współodpowiedzialny? 

56 komentarze:

Anonimowy pisze...

Tak groteskowe, że aż zabawne :D Pisz fantasy, będziesz milionerem!

Paweł Szala pisze...

Autorka operuje faktami, dokładnymi informacjami popartymi przykładami, więc ten komentarz jest w tej sytuacji dokładne "groteskowy". :)

Anonimowy pisze...

Wszystko się zgadza, powodzenia . Nie bójmy się prawdy :)

Anonimowy pisze...

Bob zmarł na raka... Dla Państwa niedoinformowanych zachęcam do zapoznania się z książką 'Catch a fire' autorstwa Timothy White'a, a dopiero po zapoznaniu się, polecam pisać cokolwiek na ten temat.
Ale wy lubicie tworzyć sobie spiski i inne przyczajone mgły : )

LZK pisze...

Pawel Szala: jakimi faktami? "Jeśli się nie zgodzisz lub wyjawisz cokolwiek innym zniszczą Cię, zamordują. Tak zakończyło się życie Michaela Jacksona, Tupaca czy Boba Marleya." MJ - smierc przed podanie przez podanie profonolu przez jego lekarza; Tupac - smierc w porachunkach gansterskich; BM - nowotwor. Nie widze zadnego powiazania tych zgonow z Illuminati, a jezeli takowe naprawde jest, to prosilbym o jego przedstawienie. "A Ty Polaku,(...) oglądając teledyski Rihanny czy Beyonce, zachwycając się ich śpiewem i wyglądem nie wydaje Ci się, że tylko zbierasz pieniądze na ich konta, pomagając w rozwoju Illuminati?" nie, nie wydaje mi sie, gdyz ani nie kupuje ich plyt ani nie chodze na ich koncerty, wiec nie daje im na sobie zarobic.

Anonimowy pisze...

Wiem, że to ciężki temat, ale niestety to nie fantasy. Nie każdy musi uwierzyć, ale dziękuje za komentarze. Autorka.

Paweł Szala pisze...

@LZK

Czy nie uważasz, że organizacja, która jest w stanie wynieść na piedestał światowej rozrywki ludzi nie ma dalekich macek do innych sfer życia?

Jeśli nie kupujesz, to gratulacje dla Ciebie, ale niestety nie każdy taki jest patrząc po wynikach sprzedaży, nie mówiąc już o walorach muzycznych, z czym chyba się ze mną zgodzisz?

Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Nie chodzi o poszukiwanie sensacji, chodzi o uświadomienie ludziom tego co dzieje się z naszym światem i dokąd on zmierza. Śmierć tych artystów nie została wyjaśniona do końca. Media mogą podawać różne informacje, a my w nie wierzymy. Autorka

Anonimowy pisze...

Ja widziałam już coś na ten temat i popieram, ważny tekst i dobry, a dla niedowiarków:

http://www.youtube.com/watch?v=vD3ItTkG-24

LZK pisze...

@Pawel Szala
Co do "walorow muzycznych" oraz tego, ze taka organizacja moze miec duze wplywy to sie zgadzam. Ale jakie masz dowody na potwierdzenie tego? Czy masz 100% pewnosc, ze smierc wyzej wymienionych artystow miala zwiazek z Illuminati? A jezeli tak, to na jakiej podstawie? A poza tym, skoro smierc Jacksona i Tupaca spowodowal jakis czlowiek (przy pierwszym lekarz, a przy drugim strzelec) to jak Illuminati moglo wplynac na odejscie z tego swiata Marleya? Nie slyszalem, zeby dalo sie kogos specjalnie zarazic rakiem...

Pozdrawiam.

Paweł Szala pisze...

Wypowiem się zaledwie co do Michaela Jacksona:
Istnieją wyraźne przesłanki na ten temat, ponieważ jego publiczne wypowiedzi i teksty były niesprzyjające polityce NWO. Ponadto polecam zapoznać się z materiałami na Youtube dot. powiązań Jacksona z Iluminatorami.

Bob Marley? Nie ustosunkuję się, ponieważ nie wiem. Tutaj już autorka musi zabrać głos.

Pozdrawiam ponownie.

Anonimowy pisze...

"Tupac - smierc w porachunkach gansterskich" Nie wykluczone jest tu działanie Illuminatów. Śmierć wielu artystów nie jest do końca wyjaśniona, ale jakaś informacja (rzekomo pewna i "wybadana") musi w mediach krążyć dla uspokojenia mas.

Damian Matyniak pisze...

No no...można pośrednio powiązać Nirvanę. Iluminatorzy czczą Szatana?? Hmm...nazwa organizacji, pochodzenie...ciekawe.
Spróbuję zgłębić temat, może coś ciekawego się znajdzie. Tyle dobrze, że wg Kościoła Rock jest muzyką złą,sprowadzającą człowieka na drogę Szatana, więc mogę bez obaw słuchać, Iluminatorzy nie będą chcieli działać na tym polu(źródło-kazanie egzorcysty na mszy oczyszczającej w Skrzatuszu, kilkunastoletnie badania poparte, uwaga:MODLITWĄ! To nie żart. Podchodzę do tego z dużym dystansem, choć to żałosne, ów egzorcysta nie miał odwagi wdać się ze mną w dyskusję na ten temat).

Artykuł ma coś w sobie, poruszony temat naprawdę przyciąga. Mam nadzieję na kolejny.
Same informacje są spójne, uzasadnione.
Jeśli chodzi o przeciwników-owszem, nie ma dowodów. Czyż tajemnice nie są od tego by je poznawać? Zaczyna się od niepewnych informacji, stopniowo całun niewiadomego odsłania kolejne szczegóły. W chwili obecnej artykuł jest w pełni wiarygodny. Nie dla każdego? Dobrze. To TYLKO moje zdanie.

Anonimowy pisze...

Tekst napisany jasnym i prostym przekazem, gratuluję Autorce. Illuminati nie jest rodzajem fantasy, czy kolejnym spiskiem dla szukających sensacji, ale faktem. Jedną z ważniejszych informacji jest to, że illuminati ma silnie powiązania z przemysłem muzycznym a w szczególności z firmą ,,Sony,, dlatego jest im tak łatwo manipulować nami oraz muzykami. Ustosunkowujac się do Michaela Jacksona jest wiele powiązań między nim i illuminati. Jego głównym błędem było wypowiadanie się o tym na forum całego świata. Warto przyjrzeć się temu bliżej i uświadomić sobie że to jedną wielką grą, a my jesteśmy tylko pionkami, które zawsze można wyeliminować.
Jeszcze raz gratulacje dla Autorki za podjęcie się tego tematu, gdyż jest na prawdę jednym z najważniejszych, i najbardziej utajnionych na świecie.
Pozdrawiam
Cindy

ermak pisze...

Jakby nie to, że sam uważam, że istnienie iluminati, masonerii, grupy bilderberg itd. szkodzi ludzkości, to tekst by mnie nie przekonał, nie zachęcił, a nawet zniechęcił do zgłębienia tematu... Jeśli miał on być tylko informacją i niech każdy robi z nią co chce to ok, ale jak miał coś zmienić w myśleniu czytających to raczej słabo^^

Jak zwykle przy tej tematyce polecam film WAKE UP - WEZWANIE DO PRZEBUDZENIA http://www.youtube.com/watch?v=0t2UhRw0fnw

EyeShadowGirl pisze...

Ludzie w to nie wierzą, ponieważ nie odczuwają, że to ich dotyczy, że ktoś może nimi sterować.
Jak to sterować? Przecież jestem wolnym człowiekiem! Może ta wolność jest jedynie słodkim złudzeniem, wykreowanym przez kogoś?

Grupą ludzi jest bardzo łatwo manipulować. Przykład? Chińczycy, myślicie, że są oni świadomi, że można żyć inaczej? Najliczniejszy naród świata, który mógłby się zbuntować i rozwalić to wszystko , ale od dziecka ma wpajane , że ma być posłuszny. OD DZIECKA JEST KREOWANY JEGO ŚWIAT.

ermak pisze...

macie tu nawet z lektorem : D
http://www.youtube.com/watch?v=grLZIhx-Di8

Paweł Szala pisze...

Tekst miał na celu tylko i wyłącznie uświadomienie istnienia grupy Illuminati w naszym codziennym świecie, choć wydaje się to takie odległe.

Anonimowy pisze...

Jednego tu nie rozumiem. Jak niby muzyka, która jest rzekomo tworem ludzi bezpośrednio związanych z Illuminati ma wpływać na przeciętnego Kowalskiego który lubi sobie posłuchać muzyki w drodze do pracy? Jak wpływać na kogokolwiek mają symbole na teledyskach czy liryka? Ze słuchu znam kilka popularniejszych kawałków wymienionych muzyków, i naprawdę nie widzę związku z tekstem o sobotnim melanżu czy nieszczęśliwej miłości z treściami satanistycznymi. Szatan ale i jego "wyznawcy" to ludzie inteligentni. Iluminaci są więc inteligentni, dlatego szczerze wątpię żeby na swoje "cele" które mają dotrzeć do ludzi wybierali sobie kobietę która zakłada na swój występ pół kilo wołowiny, albo wiecznie przyćpanego rastamana, który od samej trawki nie jest zapewne zdolny do bardziej złożonych toków myślowych. Sztuka masowa to sztuka spłycona do jednego poziomu, który nie zawiera treści podprogowych. Nie wybierali by sobie także grupki spitych nastolatków którzy postanowili założyć kapelę rockową, które również się demonizuje. Wybierali by sobie ludzi wiarygodnych.
Natomiast wiem jedno. Dziś człowiek znany musi wzbudzać kontrowersje. Wzniecać furię u jednych, robić wrażenie na drugich. Jak tego nie pochwalam, tak jest to dla mnie oczywiste. Cóż jest bowiem bardziej kontrowersyjnego od bezczeszczenia świętości?

ermak pisze...

To co tekst miał na celu, a co rzeczywiście przekazuje to dwie różne sprawy. Imo nie uświadamia, bo brzmi jak bajka : O

Paweł Szala pisze...

@ermak

To jest kwestia subiektywnej opinii każdego z czytelników. :)

ermak pisze...

to właśnie znaczy "imo" in my opinion

Paweł Szala pisze...

"To co tekst miał na celu, a co rzeczywiście przekazuje to dwie różne sprawy. " - tutaj nie zaznaczyłeś, że to Twoja opinia, a oceniłeś i do tego biję.

ermak pisze...

To zdanie akurat jest faktem, nie oceniłam w nim nikogo i niczego. Ogólne stwierdzenie, że autor tekstu może chcieć przekazać jedno a przekazuje drugie.

Paweł Szala pisze...

Nie jest faktem, ponieważ ja np. uważam, że przekazuje dokładnie to, co chciał. To jest opinia.

Pasterz pisze...

Jest w tym dużo prawdy, trochę teorii spiskowych, unikał bym podawania tak dużo przypuszczeń, nie sprawdzonych rzeczy których nie da się sprawdzić. Dla koneserów tematu:

http://www.youtube.com/watch?v=DJ7ZL6ul71k

[[ George Carlin (Intro) ]]

[[ Chorus 'Gamma Ray' Introduction from "No World Order" Album. ]]

ILLUMINATI, YOU'VE COME TO TAKE CONTROL
YOU CAN TAKE MY HEART BEAT
BUT YOU CAN'T BREAK MY SOUL
WE ALL SHALL BE FREE!

[[ George Carlin ]]

ILLUMINATI, YOU'VE COME TO TAKE CONTROL
YOUR NEW WORLD ORDER
WILL LEAD TO NOT AT ALL
WE ALL SHALL BE FREE!

[[ Anon-One (Verse One) ]]

Open up your eyes; wake the fuck up America!

Elite control your lives with fear; just scaring ya'

With terror on your screen telling you what to believe

But who benefits from panic, hunger, and greed

That's how they feed upon the masses like a fucking disease

The only answer is to rise up; get up off your fucking knees

Tap into your inner-being like a 33rd degree

I'm planting mental-seeds for man to break free of an evil creed

You can't see, 'cause you ain't believing me, but I'm telling thee,

That tele-v ain't truth; just professionally manufacturing

A fallacy un-balancing your talents; we

Tragically; waiting for things to fucking change magically

& mystically; rewrite our fucking history; this ain't no bullshit mystery

Unlock the prison with the key

It's in your mind with no bars toÿ see!

[[ Chorus ]]

ILLUMINATI, YOU'VE COME TO TAKE CONTROL
YOU CAN TAKE MY HEART BEAT
BUT YOU CAN'T BREAK MY SOUL
WE ALL SHALL BE FREE!

[[ Bill Maher ]]

ILLUMINATI, YOU'VE COME TO TAKE CONTROL
YOUR NEW WORLD ORDER
WILL LEAD TO NOT AT ALL
WE ALL SHALL BE FREE!

[[ Anon-Two (Verse Two) ]]

Fuck the internet; it took away your intellect

It stripped you of respect, so now this is what you're left with

What's the symptoms of distress?

Witch prescription is the best?

The definition of misdirection

Doctor's orders; get some rest

His hocus-pocus diagnosis got you focusing on stress

These politicians ain't no better

Fit the description of the devil

Grab your pistols and get ready

'Cause they're trying to play Geppetto

Yeah they're trying to pull the strings

Have us jumping through the rings

But they treat like we're property

We're fucking human beings!... man

Things are not thet way it seems; rarely

See the American dream, 'cause it's more like a nightmare

Fight fair? yeah I'll do that when a vote counts

Yeah, I'll do that shit when they don't doubt

Until then we're all anonymous on mission going all out!

[[ Chorus ]]
ILLUMINATI, YOU'VE COME TO TAKE CONTROL
YOU CAN TAKE MY HEART BEAT
BUT YOU CAN'T BREAK MY SOUL
WE ALL SHALL BE FREE!

ermak pisze...

"To co tekst miał na celu, a co rzeczywiście przekazuje to dwie różne sprawy."

To zdanie samo w sobie jest prawdziwe. Jednym zagadnieniem jest cel tekstu, a drugim to co przekazuje. Cel jest jeden ustalony przez autora. Przekaz jest uzależniony od czytelników, bo każdy może go odebrać inaczej.

Znak STOP ma na celu powiadomić (przekazać), że dalej iść nie wolno/należy się zatrzymać. Może być jednak taka, istota (oczywiście teoretycznie) dla której taki znak oznacza - biegnij przed siebie. Przekazał jej więc informacje całkowicie inną.

Niezrozumienie wzięło się prawdopodobnie stąd, że nie oddzieliłem kolejnego zdania wyrażającego moją opinię kilkoma linijkami.

"1. To co tekst miał na celu, a co rzeczywiście przekazuje to dwie różne sprawy.


2. Imo nie uświadamia, bo brzmi jak bajka : O"

Teraz chyba wygląda lepiej...

btw. właśnie się skończyłem udzielać pod tym wpisem, dla dobra bloga i przejrzystości komentarzy

Trza oglądać mecz.
HALA MADIRD!!!

Paweł Szala pisze...

Przekaz nie jest uzależniony od czytelników, tylko dalej od autora. :)

Pozdrawiam.

Damian Matyniak pisze...

"Iluminaci są więc inteligentni, dlatego szczerze wątpię żeby na swoje "cele" które mają dotrzeć do ludzi wybierali sobie kobietę która zakłada na swój występ pół kilo wołowiny, albo wiecznie przyćpanego rastamana" racja, muszą być cholernie inteligentni. Ideał ich narzędzia ("Wybierali by sobie ludzi wiarygodnych")budzi podejrzenia od samego początku. Zakładając, że jednak wykorzystują 'gwiazdy' typu Rihanna, Zieber itd., podejrzeń mniej. Dowód? Twój tok myślenia-wyciągnąłeś logiczne, spójne i prawdopodobne wnioski. Zgoda! Z tym, że inteligentnych ludzi łatwiej jest oszukać, Twoja logika mimo, iż doskonała jest logiką. Logika natomiast jako logika zastosowanie znajduje we fizyce, a nie relacjach międzyludzkich (Iluminaci to nadal ludzie. No, bo chyba nie demony wcielone?)

Sam przekaz piosenek. Niezwiązane z Satanizmem, niezwiązane z Iluminatami. To chyba oczywiste, że nie może być związku?
Domniemany cel może być osiągnięty również tą drogą. Nieszkodliwa piosenka o "sobotnim melanżu czy nieszczęśliwej miłości" sama w sobie nie jest groźna. Masz rację. A teraz całokształt. Setki, tysiące piosenek o tym samym utrzymujące się na szczycie list przebojów. Teksty coraz prostsze. Powszechnie znany jest wpływ muzyki zarówno na ludzką świadomość jak i podświadomość. Poprzez TE piosenki osobowość ludzi, ich uczucia stają się podobne, niezróżnicowane. Sprzyjają konsumpcjonizmowi, nastolatek (nie, nie przeciętny ani stereotypowy, mam na myśli tego pod potencjalnym wpływem "szkodliwego działania") zaczyna myśleć już tylko o "sobotnim melanżu", znajomych, co za tym idzie milionie rzeczy które by chciał mieć, żeby być popularnym. Nie może tego osiągnąć? Pojawia się frustracja, depresja.
Jedyne powiązanie z Kościołem?
Kościół zabrania się upijać, mówi zaniechaniu materializmu, Kościół zabrania ćpania, Kościół zabrania cudzołóstwa.
Co jest najbardziej wartościowe w tekstach, teledyskach? Właśnie.
Iluminatom przecież zależy by wywołać konkretny efekt, a nie szerzyć treści "Satanistyczne" (swoją drogą Satanizm jest bardzo ciekawą filozofią).
Wszystko co powyżej napisałem jest jedynie moim wrażeniem, do sprawy pochodzę z wielkim dystansem, więc proszę nie robić ze mnie fanatyka czy też zaślepionego swoją teorią.

DoxtraduS pisze...

Temat sam w sobie jest bardzo dobry. Inna sprawa, ze aż prosi się o jakieś konkretne przykłady. Wiadomo, o nie może być ciężko, ale choćby drobna wzmianka. Na przykład o tych zabójstwach(?) trójki wokalistów. Ogólnie mnie czytało się przyjemnie, jednak z pewnym niedosytem.

Anonimowy pisze...

@ Damian Matyniak

Myślę że i tak to spora nadinterpretacja. Piosenki popowe mają wpadać w ucho, naprawdę nie sądzę żeby ktokolwiek interesował się o czym to jest. Taka już natura kultury masowej. Aczkolwiek zgadzam się z z tym że poprzez takie piosenki ludzie stają się podobni w konkretnych sferach. Natomiast, jest to wywołane w znacznie większej mierze marketingiem, mediami takimi jak telewizja, stylem życia obrazowanym w reklamach które - właśnie - zachęcają do konsumpcjonizmu. Nie wydaje mi się żeby przykładowy producent telefonów komórkowych miał inny interes w swoich reklamach niż zwiększenie sprzedaży, poprzez ukazywanie uśmiechniętych twarzy ludzi którzy zakupu dokonali, czy gestów które nieświadomie kopiujemy. To też jest niejaka manipulacja. Nie doszukiwałbym się w przemyśle muzycznym dziś niczego innego niż dobrego sposobu na zarobienie. A co się tyczy "inspirowania się" tymi prostymi tekstami o "sobotnim melanżu", ludzie są głupi, byli i będą, o czym ma śpiewać ktoś kto zarabia tyle? O rzeczach przyjemnych, nie wymagających myślenia, bo własnie to się najlepiej sprzedaje, jedyną ideologią w tym wszystkim jest pieniądz, więc oczywiście że żaden tekst nie będzie nawoływał do wręcz ascetycznego stylu życia, bo chcemy słuchać tego co jest przyjemne, taką mamy naturę. Widzimy więc na tych teledyskach, słyszymy w tekstach, to co chcemy widzieć i to co chcemy słyszeć. Dopisywanie temu wyższych ideologii to jak dla mnie naiwność, bo w gruncie rzeczy natura ludzka jest bardzo prosta i dąży zwykle do samozaspokojenia.

Damian Matyniak pisze...

Koło nie ma początku ani końca, tu również mogę podać kontrargumenty, które z kolei odeprzesz. To może być bezcelowe, prawdę ujawni czas, tej nie znamy.
Jedyna uwaga-nie trzeba zwracać uwagi na to o czym są piosenki, podświadomość działa zawsze.

Anonimowy pisze...

@Damian szczególnie ta podświadomość działa w przypadku tekstów Tupaca 'nawijanych' slangiem. No ale przecież każdy z nas zna doskonale angielski, a slang w tym języku to już na pewno. Podświadomość, podświadomością, ale wszystko ma swoje granice. Chociaż przyznać trzeba, że jego najbardziej znane utwory opisują ghetto, handel narkotykami czy to jak rżnął meksykankę... Ależ ta podświadomość ma moc!

Super_SoldierPL pisze...

,,Setki, tysiące piosenek o tym samym utrzymujące się na szczycie list przebojów. Teksty coraz prostsze. Powszechnie znany jest wpływ muzyki zarówno na ludzką świadomość jak i podświadomość."

Lata 50-te - ogół społeczeństwa oraz (w szczególności) starsze pokolenie krytykuje nową, ohydną muzykę rock'n'roll-ową - żałosną, płytką, niszczącą i deprawującą młodych, w której artyści śpiewają o ohydnych i amoralnych rzeczach, i która propaguje amoralny taniec.
Lata 60-te - ogół społeczeństwa...bla bla...hippisowską i rockową żałosną, płytką, propagującą narkotyki...bla bla
Lata 70-te - ogół społeczeństwa...dyskotekową, w której śpiewa się głównie o imprezowaniu, tańczeniu i marnowaniu czasu...bla bla
Lata 80-te... mam kontynuować?
To że obecna muzyka pop jest w większości żałosna i płytka, a do tego nudna - racja. Tyle że w historii były już tysiące utworów któe można tak opisać - o większości się dzisiaj nie pamięta. Umarły śmiercią naturalną. I jakoś nie zauważyłem żeby zaprowadziły świat do dyktatury Iluminati bądź NWO...
A nawiasem mówiąc - może mnie zlinczujecie, ale niektóre płytkie kawałki i z owej historii, i obecne mi nawet pasują - bo ileż można słuchać muzyki głębokiej, z przekazem etc.? Długo, ale w.g. mnie - nie w nieskończoność.
,,Illuminati to jedna z najbardziej tajemniczych organizacji na świecie" - Taka znowu tajemnicza jednak nie jest, skoro o jej istnieniu wiedzą osoby postronne ;)
,, To może być bezcelowe, prawdę ujawni czas, tej nie znamy." - Zaiste, święte słowa. I właśnie dlatego nie jestem zwolennikiem stawiania kategorycznych tez jeśli nie ma ku nim twardych dowodów...

Nie będę się wdawać w dyskusję-koło n.t. argumentów i dowodów, choćby dlatego iż nie uważam się za osobę która solidnie zgłębiła temat współczesnej fonografii i spraw z nią związanych, niemniej jak nietrudno się z mojego wpisu domyślić jestem w temacie NWO i podobnych mocno sceptyczny więc moglibyśmy długo dyskutować, powiem tylko iż niespecjalnie mi się podoba kierunek w jakim obecnie zmierzają artykuły na tym blogu - z uwagi na chwilową transformację soczewki w centrum teorii spiskowych (abstrahuję w tym momencie zupełnie od ich sensowności i prawdziwości), ale szczególnie z uwagi na to że o ile się orientuję mamy do siebie zachęcać nowych czytelników, a nie odstraszać ich. Osobiście mam obawy iż wyjeżdżanie z Iluminati, NWO etc. niezależnie od tego jaka jest prawda na ich temat, nie jest tematem zbyt ,,mocnym" na początek i czy nie zaszufladkuje tego bloga jako centrum ,,opowieści dziwnej treści" i najzwyczajniej nie stanie się murem nie do przebicia dla potencjalnych czytelników. I mówię to jako osoba której pierwszy artykuł ,,po reaktywacji" jak na razie nie znalazł się tu z tego właśnie powodu (jako zbyt długi i zbyt skomplikowany dla przeciętnego czytelnika - bo taki właśnie był) - i którą to decyzję jak najbardziej rozumiem. Obawiam się że ostre tematy, tak jak tzw. ,,ściana tekstu" czy zbytnie zagłębianie się w szczegóły (moje regularne przypadłości) może w tym początkowym (restartowym?) okresie zabrać nam czytelników równie skutecznie jak te ostatnie...

Anonimowy pisze...

ILLUMINATI

Witam moi drodzy przyjaciele jestem tu jako członka Iluminatów, aby powiedzieć, że illuminati jest tutaj w języku polskim, to może pomóc w tak myśli rzecz jak ochrona benisons 'sprawi, że najlepszych ludzi na słowa.
Jestem tu jako tajny agent z USA do wszczęcia osób, które zechce być członkiem illuminati kierować do księcia i królowej.
Wysłano mnie do polski niech wie, że są prawdziwe, i zapewniam ci jedną rzecz, że gdy należysz do naszego braterstwa będzie rozwijać się w co robisz i będzie promowany, miejsce było ludzi jakościowych, I życzę powodzenia, aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się ze mną na tej illuminatileo@gmail.com poczty lub +2348078123217
Dziękuję moim królem i królową przez wielką mocą we mnie I używamy go dla Ciebie

666,

Anonimowy pisze...

do 666 Illuminati jaja sobie robisz? Ludzie którzy siedzą w tych kręgach nigdy nie mówią o tym głośno a wszystko jest owiane tajemnicą właśnie dla takich jak Ty.

Anonimowy pisze...

Pisz i nie zrażaj się do tego co piszą na ten temat. Kto ma oczy otwarte doskonale widzi co sie dzieje:) Do Ciebie zaś mam uwagę abyś wstawiała materiały filmowe to ważne:) Pracuje nad tym tematem i zamierzam poruszyć firmy , firmy muzyczne, politykę i kościół:) Idź do kościoła i spójrz na rzeźby na obrazy zobaczysz to czego inni nie widzą :) Dodam że jestem katoliczką nie z własnego wyboru ale jestem:)

Anonimowy pisze...

Ci którzy w to niewierzom niech poszperają w internecie tego jest tyle że tródno nie zauważyć. Illuminati przygotowują nas na przyjście demonów obrazując nam ich jako przyjaznych UFO ale tak nie jest siedze w tym już trochę czasu i wiem o tym trochę chociarz to i tak bardzo mało... Wszystkie gwiazdy, wytwórnie, disney, facebook to wszystko to ich dzieło żeby móc kontrolować nas manipulować poczytajcie sobie o kasetach źródłowych pooglądajcie wypowiedź byłego iluminata jest chyba 1 lub 2 takie w których mówi jak to działa tylko tyle reszta pewnie nie żyje :) Ten ''były illuminat'' tagrze krótko po ujawnieniu tego w tajemniczych okolicznosciach zmarł, dziwne?

Anonimowy pisze...

Istnieją czy nie, zawsze będzie sprawą dyskusyjną.A mówiąc zupełnie serio, różne religie mówią o wolnej woli człowieka. Nie chcesz być manipulowany..przestań słuchać muzyki, przestań czytać, wyrzuć telewizor, nie korzystaj z komputera, zlikwiduj(jeżeli Ci się uda) wszystkie konta internetowe, nie kontaktuj się z nikim..zostań pustelnikiem. Ale rodzi się pytanie: kto zrezygnuje z wygód i udogodnień życia doczesnego? Sami decydujemy się na manipulacje, bo po prostu jest nam tak wygodnie

Anonimowy pisze...

to są niestety fakty, Illuminati istnieje, za dużo artystów pokazuje w klipach te trójkąty i zakryte jedno oko, smutne ale prawdziwe

Anonimowy pisze...

Wszystko to prawda - mam wrażenie, ze panuje masowy debilizm. Nie wydaje Wam się dziwne, ze w każdym KAŻDYM teledysku a ostatnio co drugim komercyjnym amerykańskim filmie i co gorsza disnejowskiej bajce (np. Czarownica) znajdują się znaki takie jak opisuje artykuł (oko z promieniami, piramida, rogi i wiele wiele innych). Powtarzam każdy polityk (prawie), "artysta" pokazuje te same znaki. Obudźcie się, uświadomcie i pilnujcie by Wasze dzieci nie oglądały tego ścierwa z iluminacką Jolie i nie słuchały K. Perry, Beyonce, J- Zee, Keshy itd. Róbcie co możecie. Mój syn ma zakaz-na nikolodio. Wytłumaczyłam mu ( w odpowiedni sposób adekwatny do jego wieku) - zrozumiał. JEST MĄDRY. Otwórzcie oczy i uszy bo będzie za późno!!!!

Anonimowy pisze...

do 666 Illuminati ..

TO JEST WŁAŚNIE DEBIL O JAKIM PISAŁAM WYŻEJ

Anonimowy pisze...

DO ANONIMOWEGO :
Ci którzy w to niewierzom niech poszperają w internecie tego jest tyle że tródno nie zauważyć. Illuminati przygotowują nas na przyjście demonów obrazując nam ich jako przyjaznych UFO ale tak nie jest siedze w tym już trochę czasu i wiem o tym trochę chociarz to i tak bardzo mało... Wszystkie gwiazdy, wytwórnie, disney, facebook to wszystko to ich dzieło żeby móc kontrolować nas manipulować poczytajcie sobie o kasetach DOźródłowych pooglądajcie wypowiedź byłego iluminata jest chyba 1 lub 2 takie w których mówi jak to działa tylko tyle reszta pewnie nie żyje :) Ten ''były illuminat'' tagrze krótko po ujawnieniu tego w tajemniczych okolicznosciach zmarł, dziwne?

Dlatego nie korzystajmy z facebooków, nie pozwalajmy dzieciom oglądać nikolodio, nie chodźmy na filmy do kin. To jedynie co możemy zrobić - nie jesteście w stanie bez tego żyć? jesteście - tylko Wam wmówiono, ze musicie być "wszędzie szybko". Żyjemy szybko , nie mamy czasu dla dzieci.. korporacje też są ich tworem - zobaczcie co się dzieje i zbierzmy sily.

Anonimowy pisze...

DO:
Istnieją czy nie, zawsze będzie sprawą dyskusyjną.A mówiąc zupełnie serio, różne religie mówią o wolnej woli człowieka. Nie chcesz być manipulowany..przestań słuchać muzyki, przestań czytać, wyrzuć telewizor, nie korzystaj z komputera, zlikwiduj(jeżeli Ci się uda) wszystkie konta internetowe, nie kontaktuj się z nikim..zostań pustelnikiem. Ale rodzi się pytanie: kto zrezygnuje z wygód i udogodnień życia doczesnego? Sami decydujemy się na manipulacje, bo po prostu jest nam tak wygodnie

ja praktycznie zrezygnowałem z wszystkiego o czym wyżej piszesz - nie jest mi źle jest mi lepiej. Mam więcej czasu dla rodziny bo: w tv i tak prócz klamstw nic nie ma, muzyki diabelskiej nie zamierzam słuchać, na facebook szkoda mi czasu bo gówno mnie obchodzi kto o której robi obiad.. Jedno co mam to konto ale z dwóch zrezygnowałem.

Anonimowy pisze...

"Zmarł na raka " - to informacja którą dostałeś przez media, kto Cię zapewni że jest ona prawdziwa?Tak, media. Usłyszysz to, co ludzie mający władzę będą chcieli abyś usłyszał. ~ Truman

Ania Mania pisze...

Może i racja, ale równie dobrze mogę uwierzyć , że politycy polscy w to weszli. Nikt nie wierzy im, Rhianna raczej mnie odstrasza, ludzie jej podobni również, czy owe znaki na mnie nie działają? Tupac mógł zginąć gdy się im przeciwstawił, wiele wersji, mało dowodów, korzystajmy z rozumu, który pochodzi od Boga. http://onlybyme7.blogspot.com

Anonimowy pisze...

Iluminati istnieje, to juz nie jest sprawa dyskusyjną. Wystarczy tylko sobie troche poszukac w internecie, ogólnie telewizju nie ogladam a ostatnio usunelam wszystkie podejrzane piosenki przerazilam sie czytając te listy z piosenkarzami zwiazanymi z iluminati. Trzeba na to uwarzac, bo oni czaja sie na karzdym kroku. Nawet polscy artyści są w to zamieszani tak jak np. Zespół feel

Anonimowy pisze...

Niestety to wszystko prawda. Przyjrzyjmy się teledyskom Die Yong, Umbrella, czy wiele innych. Trójkąty, zakrywanie oka, nawet otwarty symbol diabła.

Anonimowy pisze...

Od niedawna zgłębiam temat, i niestety to wszystko prawda. Na anglojęzycznych stronach jest dużo informacji, trzeba trochę poszperać i dotrze się do naprawdę zaskakujących FAKTÓW...

illumianti richfover pisze...

Chcesz być członkiem Iluminatów jako braterstwa, które mogą uczynić cię bogatym na wieki może również sprawić, że imię i nazwisko znane i uprawnienia do kontrolowania ludzi na wysokich stanowiskach w całym świecie. stać się członkiem Illuminati wszystkie swoje trudności żywej będzie sportu. Twoje życie będzie bardzo łatwe, będziesz wolny od ucisku, pieniądze będą wiedzieć być problemu i będziesz bogaty i sławny, bez żadnego stresu. dziś dołącz Illuminati nas i dostać niektóre $ +40.000 co tydzień i co miesiąc $ +1.000.000 dla każdego nowego członka, jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami? poprzez morganilluminatirich@gmail.com~~HEAD=pobj lub zadzwoń +234706184880 Y.M.C.M.B

john peter pisze...

Pozdrowienia z
WIELKA WIELKA
OPANOWAĆ! Jeśli chodzi o tobie staje się
Członkiem
GREAT ILLUMINATI, zapraszamy. Być
częścią czegoś
opłacalne i specjalny
 WITAMY NA ŚWIECIE

ILLUMINATI). Czy jesteś politykiem,
Inżynier, lekarz,
Entertainer, model, absolwent / studenta,
Albo mieć go w
Umysł, aby rozwinąć swoją działalność, aby stać
ŚWIETNE UMYSŁY .
Istotne jest również, że aby uzyskać status
Użytkownik, ty
Będzie dając sumę $ 100 000, 000. 00 jako
członkostwo illuminati
miesięczne wynagrodzenie. Należy część z nich
ZŁOTY
"opportunity" Wielkie illuminati
Organizacja czyni cię bogatym
i sławny w świecie, będzie ciągnąć cię
z korzenia trawy
i zabiorę was do większej wysokości zostały masz
dawna pragnął być
i razem będziemy rządzić światem z
wielki i potężny
Moc Illuminati, długa żywotność oraz
dobrobyt tu na ziemi z
Życie wieczne i radość. napisz do nas na worldwideilluminati005@gmail.com
Jeśli jesteś zainteresowany .
wypełnij poniższy formularz
Pełne imię i nazwisko………………………………
Kraj ....................................... państwo
pochodzenie………………………. Data
narodziny………………………….
Seks……………………………………….
Adres……………………………….
Telefon E-mail ....................................... ..
adres…

Unknown pisze...

Nie wierzę w nic,ale zapewne,jest duża grupa ludzi,którzy mają wpływ na ludzki los.Sami się przyczyniamy do tego,poprzez agresywny konsumizm.

Illuminati Brotherhood pisze...

Chcesz stać się członkiem wielkiej świątyni i być gwiazdą na świecie, lub chcesz stać się bardzo bogaty w życie i nikt nie może powstrzymać od tego, czy chcesz stać się znany w życiu ludziom poznać wiele i daje tym względzie, jeśli zainteresowany to stać się członkiem Illuminati i nigdy nie być ubogim znów przyczyną będziemy Ci całą swoją wolę co potrzeba z naszej świątyni jako członek wielkiej Illuminati królestwa, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: brotherhoodilluminatihome @ gmail .com lub +2348130836958

illuminati temple666 pisze...


Dołącz do wielkiej Illuminati kult zalogowany Chcesz stała firma Man / Woman, albo szukają mądrości i wiedzy. Pastor, polityk, muzyk, lekarz, piłkarz, student, nie chcesz być sławny artysta lub aktor (e tc) i chcesz być bogaty, potężny i sławny w świecie, a także uzyskać sumę 50,000,000,00 Dolary z darmowa dom swoich decydują się żyć w świecie, a także coraz 70,000,000,00USD jak miesięcznego wynagrodzenia, a także daje pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej z własnego wyboru ... skontaktować się z nami pod informacją to./ WhatsApp nam żadnej +2348119239306 lub emaill: illuminatitemple498@gmail.com więc dodać do dzisiaj więc możemy rozpocząć proces łączenia !!!

Unknown pisze...

Krótko i genialnie napisane,jak ktos chce zgłębić temat,to go zgłębi..Warto obejrzeć "Wezwanie do przebudzenia"

tad pisze...

czy to czasami nie jest tym o czym jest napisane?

Prześlij komentarz